Открита ситуация по БДП

Децата от група „Пчелица“ на ДГ „ Китка“ в Нови пазар и служители на пътната полиция изнесоха открит урок по пътна безопасност.  Игрите се проведоха на изградената площадка в двора на детското заведение.

С много игри и умения, под вещото ръководство на полицай Тихомир Миленов, децата показаха завидни знания по пътна безопасност.

Под формата на песни, забавни игри, редене на пъзели, отговори на въпроси и отгатване на гатанки всяка група разигра различни ситуации, свързани с безопасността на пътя.

Идеята на учителите и органите на реда е децата да придобият знания и натрупат опит при пресичане на уличното платно, разпознаване на цветовете на светофара и какви действия да предприемат спрямо всеки цвят, какво показват пътните знаци.