Втора група „Мечо Пух“

В група "Мечо Пух" цари атмосфера на сигурност, спокойствие и увереност и самочувствие от споделените обич и доверие.

Ние учителите на група "Мечо Пух" осигуряваме на децата:

*физическо благополучие, което позволява на детето да играе, да се храни;

*психическо благополучие, благодарение на което то мисли, обича;

*социално благополучие - детето общува с връстниците, приятелчетата си, роднините, близките.

В група "Мечо Пух" всеки предмет, всяка играчка и разнообразните материали са достъпни за децата. Учителите ги подпомагат в избор на дейност. Това е условие за недопускане на емоционално напрежение, потиснатост, лошо настроение и дори разочарование.

В група "Мечо Пух" се отнасяме към детето с уважение към неговата личност и с подкрепа на неговата индивидуалност, осигуряваме условия за равен старт на всички деца. Работата ни е насочена към придобиване на знания, умения и отношения, необходими за успешното преминаване на детето към училищното образование.

В групата организираме празници и развлечения. Децата осъществяват среща с изкуството - танцуват, пеят, влизат в роля - проявяват артистични способности, забавляват се.